Moduloversigt

PF mobility’s stationære rampesystem leveres i anodiseret aluminium. Dette sikrer en særdeles pæn finish og en overflade, der er meget modstandsdygtig over for korrosion og det danske vejr. Rampesystemet består af moduler som så sammensættes efter behov.

Dette giver en kort leveringstid og god økonomi, da de enkelte moduler kan anvendes igen og igen. Ramperne / reposerne kan leveres med gelænder, der naturligvis leveres i samme pæne alu-finish med elegante balustre og endepropper til håndløberne. Hvor standardmodulerne ikke kan anvendes fremstilles ramperne efter ønske.

  • Reposer

    Repos 100 x 100

    • Varenummer 4511010SA
    • Mål 100 x 100 cm
    • HMI nr. 106952

    Ekskl. ben og holdere

    Repos 130 x 130

    • Varenummer 4511313SA
    • Mål 130 x 130 cm
    • HMI nr. 107071

    Ekskl. ben og holdere

    Repos 150 x 150

    • Varenummer 4211515SA
    • Mål 150 x 150 cm
    • HMI nr. 107072

    Ekskl. ben og holdere

    Repos 180° 130 x 210

    • Varenummer 4511321SA
    • Mål 180° 130 x 210 cm
    • HMI nr. 107073

    Ekskl. ben og holdere

  • Rampesektioner 90 cm bredde

    Rampesektion 90 x 50

    • Varenummer 4500905SA
    • Mål 90 x 50 cm
    • HMI nr. 107074

    Ekskl. ben og holdere

    Rampesektion 90 x 100

    • Varenummer 4500910SA
    • Mål 90 x 100 cm
    • HMI nr. 107075

    Ekskl. ben og holdere

    Rampesektion 90 x 150

    • Varenummer 4500915SA
    • Mål 90 x 150 cm
    • HMI nr. 107076

    Ekskl. ben og holdere

    Rampesektion 90 x 200

    • Varenummer 4500920SA
    • Mål 90 x 200 cm
    • HMI nr. 107077

    Ekskl. ben og holdere

  • Ben

    Ben 10

    • Varenummer 4530010SA
    • Mål 10 cm
    • HMI nr. 107078

    Ben består af rør, gevindindsats, stilleskrue og plastprop

    Ben 20

    • Varenummer 4530020SA
    • Mål 20 cm
    • HMI nr. 107079

    Ben består af rør, gevindindsats, stilleskrue og plastprop

    Ben 30

    • Varenummer 4530030SA
    • Mål 30 cm
    • HMI nr. 107080

    Ben består af rør, gevindindsats, stilleskrue og plastprop

    Ben 40

    • Varenummer 4530040SA
    • Mål 40 cm
    • HMI nr. 107081

    Ben består af rør, gevindindsats, stilleskrue og plastprop

    Ben 50

    • Varenummer 4530050SA
    • Mål 50 cm
    • HMI nr. 107082

    Ben består af rør, gevindindsats, stilleskrue og plastprop

    Ben 60

    • Varenummer 4530060SA
    • Mål 60 cm
    • HMI nr. 107083

    Ben består af rør, gevindindsats, stilleskrue og plastprop

    Ben 70

    • Varenummer 4530070SA
    • Mål 70 cm
    • HMI nr. 107084

    Ben består af rør, gevindindsats, stilleskrue og plastprop

    Ben 80

    • Varenummer 4530080SA
    • Mål 80 cm
    • HMI nr. 107085

    Ben består af rør, gevindindsats, stilleskrue og plastprop

    Ben 90

    • Varenummer 4530090SA
    • Mål 90 cm
    • HMI nr. 107086

    Ben består af rør, gevindindsats, stilleskrue og plastprop

    Ben 100

    • Varenummer 4530100SA
    • Mål 100 cm
    • HMI nr. 107087

    Ben består af rør, gevindindsats, stilleskrue og plastprop

    Ben 110

    • Varenummer 4530110SA
    • Mål 110 cm
    • HMI nr. 107088

    Ben består af rør, gevindindsats, stilleskrue og plastprop

    Ben 120

    • Varenummer 4530120SA
    • Mål 120 cm
    • HMI nr. 107089

    Ben består af rør, gevindindsats, stilleskrue og plastprop

  • Samlebeslag

    Samlebeslag højre (fra repos ned)

    • Varenummer 4551010SA
    • HMI nr. 107091

    * Kan også bruges til samling af 2 rampemoduler Inkl. 2 x bolte, skiver og møtrikker

    Samlebeslag venstre (fra repos ned)

    • Varenummer 4551020SA
    • HMI nr. 107093

    * Kan også bruges til samling af 2 rampemoduler Inkl. 2 x bolte, skiver og møtrikker

    Samlebeslag hjørne højre (fra repos ned)

    • Varenummer 4551030SA
    • HMI nr. 107094

    * Kan også bruges til samling af 2 rampemoduler Inkl. 2 x bolte, skiver og møtrikker

    Samlebeslag hjørne venstre (fra repos ned)

    • Varenummer 4551040SA
    • HMI nr. 107095

    * Kan også bruges til samling af 2 rampemoduler Inkl. 2 x bolte, skiver og møtrikker

    Samlebeslag højre (fra repos op)

    • Varenummer 4551050SA
    • HMI nr. 107096

    * Kan også bruges til samling af 2 rampemoduler Inkl. 2 x bolte, skiver og møtrikker

    Samlebeslag venstre (fra repos op)

    • Varenummer 4551060SA
    • HMI nr. 107097

    * Kan også bruges til samling af 2 rampemoduler Inkl. 2 x bolte, skiver og møtrikker

    Samlebeslag hjørne højre (fra repos op)

    • Varenummer 4551070SA
    • HMI nr. 107098

    * Kan også bruges til samling af 2 rampemoduler Inkl. 2 x bolte, skiver og møtrikker

    Samlebeslag hjørne venstre (fra repos op)

    • Varenummer 4551080SA
    • HMI nr. 107099

    * Kan også bruges til samling af 2 rampemoduler Inkl. 2 x bolte, skiver og møtrikker

  • Opkørselsnæb

    Opkørselsnæb 90 x 18

    • Varenummer 4540180SA
    • Mål 90 x 18 cm
    • HMI nr. 107100

    Opkørselsnæb 90 x 30

    • Varenummer 4540300SA
    • Mål 90 x 30 cm
    • HMI nr. 107101
  • Gelænderkit til ramper

    Gelænderkit 1 side til rampe 50

    • Varenummer 4520050SA
    • Mål 50 cm
    • HMI nr. 107102

    Inkl. 2 holdere, 2 balustre, 1 håndløber og 1 knæliste (ekskl. samleled til håndløber og endeprop)

    Gelænderkit 1 side til rampe 100

    • Varenummer 4520100SA
    • Mål 100 cm
    • HMI nr. 107103

    Inkl. 2 holdere, 2 balustre, 1 håndløber og 1 knæliste (ekskl. samleled til håndløber og endeprop)

    Gelænderkit 1 side til rampe 150

    • Varenummer 4520150SA
    • Mål 150 cm
    • HMI nr. 107104

    Inkl. 2 holdere, 2 balustre, 1 håndløber og 1 knæliste (ekskl. samleled til håndløber og endeprop)

    Gelænderkit 1 side til rampe 200

    • Varenummer 4520200SA
    • Mål 200 cm
    • HMI nr. 107105

    Inkl. 2 holdere, 2 balustre, 1 håndløber og 1 knæliste (ekskl. samleled til håndløber og endeprop)4520050SA

  • Gelænderkit til reposer

    Gelænderkit 1 side til repos 40

    • Varenummer 4521040SA
    • Mål 40 cm
    • HMI nr. 107106

    Inkl. 2 holdere, 2 balustre, 1 håndløber og 1 knæliste (ekskl. samleled til håndløber og endeprop) * Inkl. 1 holder, 1 baluster og 1 håndløber (ingen knæliste og ekskl. samleled til håndløber og endeprop)

    Gelænderkit 1 side til repos 60

    • Varenummer 4521060SA
    • Mål 60 cm
    • HMI nr. 107107

    Inkl. 2 holdere, 2 balustre, 1 håndløber og 1 knæliste (ekskl. samleled til håndløber og endeprop) * Inkl. 1 holder, 1 baluster og 1 håndløber (ingen knæliste og ekskl. samleled til håndløber og endeprop)

    Gelænderkit 1 side til repos 100

    • Varenummer 4521100SA
    • Mål 100 cm
    • HMI nr. 107108

    Inkl. 2 holdere, 2 balustre, 1 håndløber og 1 knæliste (ekskl. samleled til håndløber og endeprop) * Inkl. 1 holder, 1 baluster og 1 håndløber (ingen knæliste og ekskl. samleled til håndløber og endeprop)

    Gelænderkit 1 side til repos 130

    • Varenummer 4521130SA
    • Mål 130 cm
    • HMI nr. 107109

    Inkl. 2 holdere, 2 balustre, 1 håndløber og 1 knæliste (ekskl. samleled til håndløber og endeprop) * Inkl. 1 holder, 1 baluster og 1 håndløber (ingen knæliste og ekskl. samleled til håndløber og endeprop)

    Gelænderkit 1 side til repos 150

    • Varenummer 4521150SA
    • Mål 150 cm
    • HMI nr. 107110

    Inkl. 2 holdere, 2 balustre, 1 håndløber og 1 knæliste (ekskl. samleled til håndløber og endeprop) * Inkl. 1 holder, 1 baluster og 1 håndløber (ingen knæliste og ekskl. samleled til håndløber og endeprop)

    Gelænderkit 1 side til repos 210

    • Varenummer 4521210SA
    • Mål 210 cm
    • HMI nr. 107111

    Inkl. 2 holdere, 2 balustre, 1 håndløber og 1 knæliste (ekskl. samleled til håndløber og endeprop) * Inkl. 1 holder, 1 baluster og 1 håndløber (ingen knæliste og ekskl. samleled til håndløber og endeprop)

  • Tilbehør til gelænder

    Clamp til håndløber

    • Varenummer 4560010SA

    Endeprop til håndløber - halvkugle

    • Varenummer 4560050SA

    Baluster ekskl. holder

    • Varenummer 4560100SA
    • HMI nr. 107112
  • Holder til ben og gelænder

    Holder til ben og gelænder

    • Varenummer 4550010SA
    • HMI nr. 107113

    Inkl. befæstigelse

    Holder til indvendig ben (på repos)

    • Varenummer 4550050SA
    • HMI nr. 107114

    Inkl. befæstigelse

  • Støtteskinner til repos

    Støtteskinne 100

    • Varenummer 4555100SA
    • HMI nr. 107115

    Støtteskinne 130

    • Varenummer 4555130SA
    • HMI nr. 107116

    Støtteskinne 150

    • Varenummer 4555150SA
    • HMI nr. 107117
  • Kanter til respos (hjulværn)

    Kant 40

    • Varenummer 4556040SA
    • Mål 40 cm
    • HMI nr. 107119

    Kant 60

    • Varenummer 4556060SA
    • Mål 60 cm
    • HMI nr. 107123

    Kant 100

    • Varenummer 4556100SA
    • Mål 100 cm
    • HMI nr. 107125

    Kant 130

    • Varenummer 4556130SA
    • Mål 130 cm
    • HMI nr. 107126

    Kant 150

    • Varenummer 4556150SA
    • Mål 150 cm
    • HMI nr. 107127
  • Diverse løsdele

    Gevindindsats til ben

    • Varenummer 4561010SA

    Stilleskrue til ben M10 x 40

    • Varenummer 4561020SA
    • Mål M10 x 40 mm

    Plastprop til ben

    • Varenummer 4561030SA

    Gaffelbeslag til håndløber (plast)

    • Varenummer 4561510SA

    Topbeslag til baluster (plast)

    • Varenummer 4561520SA

    Sekskantskrue A2 M8 x 20

    • Varenummer 4561710SA
    • Mål M8 x 20 mm

    Insexskrue A2 M6 x 25

    • Varenummer 4561720SA
    • Mål M6 x 25 mm

    Insexskrue A2 M6 x 40

    • Varenummer 4561730SA
    • Mål M6 x 40 mm

    Bræddebolt A2 M6 x 60

    • Varenummer 4561740SA
    • Mål M6 x 60 mm

    Skrue m/ borehoved A2 PH

    • Varenummer 4561750SA

    Låsemøtrik A4 M6/M8

    • Varenummer 4561810SA

    Topmøtrik A2 M6

    • Varenummer 4561820SA

    Skive A2 M8

    • Varenummer 4561850SA

Du bruger en gammel browser

Åh nej… Vi beklager, men du bruger en browser, der er for gammel til at vise alt det siden kan. Hvor ærgerligt.

Vi anbefaler, at du bruger en af nedenstående browsere i stedet.

Tak for din forståelse.

(Ikke anbefalet)